Previous
Next

Baza namiotowa na Lubaniu rozbita !

Z 15-16 czerwca rozbita została baza namiotowa na Lubaniu, tym samym wystartował w bazie sezon turystyczny 2024. Tegoroczne rozbijanie bazy połączone było z weekendem remontowym podczas którego poprawiono stan jednej z wiat na terenie bazy. Tegoroczny sezon funkcjonowania bazy zaplanowany jest do końca wakacji. Baza będzie zwijana 30- 31 sierpnia.

Baza namiotowa na Lubaniu prowadzona jest przez Studenckie Koło Przewodników Górskich przy Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie. Pierwszy raz stanęła na polanie pod szczytem Lubania w 1967 r. Jest ona położona na wysokości 1200 m n.p.m., przy czerwonym szlaku biegnącym z przełęczy Knurowskiej do Krościenka. Czynna jest w miesiącach letnich, zazwyczaj od 26 czerwca do 30 sierpnia, chociaż w tym roku sezon wystartował już 16 czerwca.

Baza posiada 56 miejsc noclegowych w małych namiotach 2-4 osobowych, stojących na drewnianych podestach. W namiotach śpi się na materacach piankowych, istnieje również możliwość wypożyczenia śpiwora lub koca. Można też na Lubań przyjść z własnym namiotem. Ze szczytu Lubania roztaczają się wspaniałe widoki na Tatry, Pieniny, cały Spisz i Zalew Czorsztyński.

Shares