Previous
Next

Basen infinity i apartamenty stylizowane na spichlerze i kamienne piwniczki. Powstanie nowy kompleks rekreacyjno-hotelowy w Pieninach

Pięć budynków pensjonatowych, restauracja, strefa spa, basen infinity, budynek rekreacji indywidualnej oraz kompleks sportowy z boiskiem, trybunami i sceną plenerową to inwestycja jaka ma zostać zrealizowana w Kluszkowcach w Pieninach. Nowy kompleks sportowo-hotelowy ma powstać niespełna kilometr od plaży nad Jeziorem Czorsztyńskim. Dotrzeć tam będzie można pieszo w ciągu 15 minut.

Spotkanie w sprawie planów budowy kompleksu sportowo-hotelowego odbyło się w Urzędzie Gminy Czorsztyn 13 stycznia 2022 roku. Wziął w nim udział m.in. Marcin Wasilewski, reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw Europy 2008 i 2012. były zawodnik m.in Wisły Kraków, Lecha Poznań, Leicester City i Anderlechtu Bruksela, wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, prezes Wawel Service Bogusław Maciaś oraz Zbigniew Koczur, prezes Klubu Sportowego LKS „Zapora”.

Tematem rozmów było zagospodarowanie boiska sportowego w formie budowy ośrodka rekreacyjno-sportowego wraz z bazą hotelową oraz z funkcją całorocznej treningowo-szkoleniowej bazy piłkarskiej. Mowa była także o możliwościach zagospodarowania płyty boiska w Kluszkowcach infrastrukturą sportową.

Zgodnie z przedstawioną na spotkaniu wizualizacją za boiskiem sportowym który ma przejść gruntowna modernizację powstanie kompleks hotelowo-rekreacyjny. Wybudowanych ma zostać pięć pensjonatów w tym jeden z restauracją, budynek ze strefą spa i basenem typu infinity i budynek rekreacji indywidualnej. W planie jest także budowa około 15 kilkudziesięciometrowych apartamentów na terenie kompleksu.

W ramach planowanej modernizacji boiska mają powstać dwa boiska treningowe, scena plenerowa, trybuny sportowe, a płyta główna boiska ma być z funkcja podgrzewania. Ponadto ma powstać fit park i siłownia zewnętrzna.

https://staryczorsztyn.pl/

Planowana przez firmę Wawel Service budowa kompleksu hotelowo-sportowego w Kluszkowcach rozpocznie się najprawdopodobniej na początku 2023 roku. W tej chwili jesteśmy na etapie finalizowania pozyskiwania niezbędnych pozwoleń. W planie jest budowa pięciu większych obiektów hotelowych, około 15 apartamentów stylizowanych na spichlerze i kamienne piwniczki każdy o powierzchni ok. 85 metrów kwadratowych oraz obiektów ze strefą spa i basenem typu infinity z którego widok będzie się roztaczał na zamek w Czorsztynie. Planujemy, że budowa kompleksu zostanie zakończona w 2025 roku. Całość kompleksu będzie zarządzana przez międzynarodowego operatora turystycznego„- mówi Bartosz Krawczak, projekt manager spółki Wawel Serwis.

Spotkanie w sprawie inwestycji w Urzędzie Gminy Czorsztyn/Fot. UG Czorsztyn

Jak mówi Bartosz Krawczyk kompleks hotelowy powstanie na zakupionej na Stylchynie dwa lata temu działce o powierzchni 3 hektarów i jednym z założeń przygotowywanych projektów jest dostosowanie budowanych obiektów do starych, dobrych tradycji góralskiej architektury stąd koncepcja budowy apartamentów stylizowanych na stare spichlerze i kamienne piwniczki.

Obiekty będą w swej funkcjonalności bardzo nowoczesne i wygodne, ale wyglądem będą pasowały do otoczenia i lokalnej tradycji. Zakładamy, że otoczenie wokół apartamentów także będzie zagospodarowane w ściśle określony sposób np. nie będzie można sadzić zbyt wysokich krzewów i drzew żeby nie zasłaniać widoków na jezioro i góry” – dodaje Bartosz Krawczak.

Jedną z najistotniejszych kwestii na tym terenie jest sprawa kanalizacji. „Jeśli wszyscy inwestorzy, którzy planują budowę na tym terenie swoich obiektów rozpoczną działalność i do tego dojdą już działające pensjonaty i kwatery prywatne to codziennie z tego obszaru będzie wywożonych 50 szambowozów. Kwestia kanalizacji jest jedną z najpilniejszych inwestycji na tym terenie.” – mówi Bartosz Krawczak.

Shares
Previous
Next