90 – lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich – FOTOREPORTAŻ

W niedzielę 18 lutego 2024 roku, 90 lat po niedzieli 18 lutego 1934 odbył się Uroczysty Walny Zjazd Delegatów Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich. Równo 90 lat temu podczas spotkania założycielskiego powołano Polskie Towarzystwo Flisaków Pienińskich.

„Cały najbliższy sezon upłynie nam pod tym wspomnieniem. Tegoroczny Uroczysty Walny Zjazd Delegatów zaczęliśmy mszą świętą w Kościele w Sromowcach Niżnych w intencji zmarłych flisaków oraz z prośbą o pomyślność w kolejnych latach działalności.

Po mszy w pochodzie uświetnionym muzyką góralską wszyscy uczestnicy przeszli do sali konferencyjnej w Hotelu Nad Przełomem. Tam nasi prezesi przywitali zaproszonych gości. Doktorowi Krzysztofowi Mirajowi wręczono potwierdzenie nadania mu Honorowego Członka Polskiego Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich.

Poprzedniego dnia Zwyczajny WZD uchwalił to uchwałą nr 7/24. Nie obyło się bez piosenki 'Sto lat’ . Obecni zaproszeni goście zabrali głos i każdy dziękował flisakom za ten miniony czas działalności z promowania Pienin oraz życzył sukcesów w nadchodzących latach. Nasz wiceprezes odczytał listy gratulacyjne od nieobecnych zaproszonych. A na koniec dr Krzysztof Miraj wygłosił krótką historię powstania flisactwa i naszego Stowarzyszenia” – informują na swoim profilu na FB pienińscy flisacy.

Fot. Lucyna Kozub

Shares