51. Rajd Szlakami Partyzantów za nami

Około 500 uczniów z 13 szkół uczestniczyło w 51. „Rajdzie Szlakami Partyzantów” . Z samego rana dzieci i młodzież ze szkół z Gmin: Ochotnica Dolna, Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem i Szczawnicy ruszyły w kierunku Lubania, by popołudniu spotkać się na głównej części uroczystości pod pomnikiem ofiar „Krwawej Wigilii” w Ochotnicy Dolnej. Wszystkich uczestników przywitał Krzysztof Jurkowski Zastępca Wójta Gminy Ochotnica Dolna wspólnie z Andrzejem Sprochem Prezesem PTTK Oddział Pieniński w Krościenku nad Dunajcem – głównym organizatorem Rajdu.

Na placu przed Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej, która gościnnie przyjęła uczestników Rajdu odbyły się występy zespołu regionalnego i uczniów ze Szkoły w Ochotnicy Dolnej, złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem „Krwawej Wigilii” . Następnie dzieci i młodzież zaprezentowały się w przeglądzie pieśni patriotycznej. Były dyplomy, podziękowania i upominki.

W związku tegoroczną edycją Rajdu na uczestników czekało wiele atrakcji. Zainteresowani mogli podziwiać przywieziony sprzęt przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej „Armia Krajowa”. Na wszystkich czekał pyszny ciepły poczęstunek.

Organizatorem 51. Rajdu Szlakami Partyzantów było PTTK Oddział Pieniński w Krościenku nad Dunajcem. Współorganizatorem Gmina Ochotnica Dolna. W pomoc przy organizacji włączył się Zakład Gospodarki Komunalnej w Ochotnicy Dolnej, Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.

źródło: UG Ochotnica Dolna

Shares