Previous
Next

Śmiertelny wypadek z udziałem 15-letniego motocyklisty

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę wieczorem w Ludźmierzu, na drodze wojewódzkiej nr 957. 15-latek kierujący motocyklem typu cross nie przeżył zderzenia z samochodem osobowym marki Citroen.

W sobotę (17 września br.) około godziny 19, policjanci z Wydział Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zostali skierowani do obsługi  wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego w miejscowości Ludźmierz. Po dotarciu  na miejsce, policjanci zastali strażaków i osoby postronne, które udzielały pomocy nieprzytomnemu motocykliście. Po chwili na miejsce dotarła załoga pogotowia ratunkowego, która kontynuowała akcję ratunkową.

Niestety pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować 15-letniego kierującego jednośladem, mieszkańca Rogoźnika. Do wypadku doszło po zmierzchu na drodze wojewódzkiej nr 957, na nieoświetlonym odcinku o dopuszczalnej prędkości 90 km/h. Jak ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Citroen jadąc w kierunku Nowego Targu, w miejscu dozwolonym wykonywał manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem marki Suzuki. Crossem kierował 15-latek bez wymaganych uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Mężczyzna kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wykonali czynności procesowe. Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Pojazdy zostały zabezpieczone na strzeżonym parkingu. Na czas prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego będą wyjaśniane podczas prowadzonego przez nowotarskich policjantów postępowania.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares