Previous
Next

Związek Podhalan w Ochotnicy Dolnej ma 30 lat

23 kwietnia odbyły się obchody XXX-lecia powstania Związku Podhalan w Ochotnicy Dolnej. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona przez ks. Stanisława Kowalika Kapelana Związku Podhalan oraz ks. Piotra Tajaka Kapelana ZP w Ochotnicy Dolnej.

Na uroczystości obecne były Poczty Sztandarowe z Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej i Tylmanowej. Następnie wszyscy udali się do Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, gdzie nastąpiła oficjalna część obchodów, w tym przedstawienie historii, przemówienia i życzenia.

Sobotni jubileusz miał szczególny charakter. Były wspomnienia, życzenia oraz gratulacje. Tytułem Honorowego Prezesa został wyróżniony Tadeusz Gal, Maria Jankowska i Stanisław Mazurek. W związku z jubileuszem tytułem Honorowego Członka Związku Podhalan za służenie tradycjom góralskim od samego początku powstania Oddziału zostali wyróżnieni: Katarzyna Gołdyn, Karolina Polczyk, Rozalia Urbaniak, Janina Jamińska, Helena Mazurek, Katarzyna Brzeźny, Jan Brzeźny, Anna Jagieła, Józef Jurkowski, Janina Urbaniak, Maria Brzeźna, Tadeusz Chryczyk, Anna Ligęza, Stanisław Polczyk, Maria Lewoniec, Władysław Brzeźny i Janina Chryczyk. Za zamiłowanie i szerzenie działalności na rzecz Oddziału odznaczenie otrzymał Jan Lizoń.

– Ogromne podziękowania, kieruję również do Was, do wszystkich członków Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan, którzy się angażują i aktywnie działają. Bez Was i Waszej pomocy, na którą zawsze można liczyć nie byłoby nic, jak to mówią „w kupie siła” i w naszym Oddziale doskonale to widać – podkreślał Leszek Chrobak Prezes Związku Podhalan w Ochotnicy Dolnej.

Podczas uroczystości Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna złożył na ręce Leszka Chrobaka obecnego Prezesa Związku Podhalan w Ochotnicy Dolnej oraz członków ryngraf ze Św. Janem Pawłem II i wygrawerowanymi życzeniami a także podziękował za dbanie o ochotnicką kulturę i tradycję. W dowód uznania za dobrą współpracę i rozwój góralskiej tradycji kwiaty otrzymała Agata Chlipała opiekun zespołu NUCICKI i Monika Jagieła kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej .

Shares
Previous
Next