Previous
Next

Piknik Ekologiczny w Tylmanowej

22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi na placu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej, odbył się Piknik Ekologiczny, który był centralnym punktem Wiosennego Tygodnia Ekologii, trwającego w Gminie Ochotnica Dolna od 19 kwietnia.

Piknik rozpoczął się od barwnego korowodu uczniów, którzy z transparentem „Żyj ekologicznie” i w rytm muzyki hymnu ekologicznego nagranego w ubiegłym roku, przemierzyli plac przy szkole, aby zakończyć przemarsz pod sceną.

Następnie wszystkich zebranych, w specjalnej wiosennej i ekologicznej kreacji powitał, prowadzący to wydarzenie Michał Busek. Poinformował on także, że biletem wstępu na Piknik Ekologiczny jest plastikowa butelka, w zamian za którą można otrzymać sadzonkę drzewa – jodły. Sponsorem sadzonek było Nadleśnictwo Krośnienko.

Kolejnym punktem Pikniku Ekologicznego był występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej. Następnie na scenie pojawiła się Renata Słowik, instruktorka fitness z Tylmanowej, która poprowadziła rozgrzewkę. Pani Renata od 3 lat prowadzi zajęcia fitness w WOK w Tylmanowej, na które serdecznie zapraszamy.

Wreszcie przyszedł czas na pokaz mody ekologicznej. Na scenie, w niecodziennych i niezwykłych kreacjach, zaprezentowali się uczniowie szkół z Ochotnicy i Tylmanowej. Trzy najbardziej pomysłowe stroje zostały nagrodzone.

W międzyczasie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Coś nowego z czegoś starego”. Prace wykonane przez uczniów zostały dostarczone na Piknik Ekologiczny. Z każdej klasy, w każdej szkole zostały wybrane najlepsze prace.

Wyniki:

I kategoria – kl. I – III

1.     Eliza Niedzielska, kl. I – ZSP im. H. Sucharskiego w Tylmanowej

2.     Marlena Knutelska, kl. I

3.     Radosław Kaput, kl. IA

Wyróżnienia: Jakub Chlebek – kl. III, Martyna Duda – kl. II

II kategoria – kl. IV – VI

1.     Karolina Sopata – kl. IV – SP im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej

2.     Gabriela Urbaniak – kl. V

3.     Konstancja Kaim – kl. IV

Wyróżnienia: Michał Konopka – Dawid Monterian – kl. IVB

III kategoria – kl. VII – VIII

1.     Patrycja Faltyn – kl. VII – SP im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej

2.     Karolina Rachwalik – kl. VII

3.     Anna Bednarczyk – kl. VII

Następnie z programem artystycznym na scenie zaprezentowali się gospodarze miejsca tj. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej.

Była także możliwość skorzystania z wielu innych bezpłatnych atrakcji i animacji przygotowanych dla najmłodszych m. in.: malowanie buziek, tor z przeszkodami, dmuchańce, warsztaty ekologiczne, stanowisko młodego ogrodnika.

Prezentowany był także wóz strażacki, samochód policyjny i odbył się pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Podhale Rescue Team i Stowarzyszenie Stawiam na Bezpieczeństwo. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa edukacyjna „Niskoemisyjna” poświęcona proekologicznym działaniom.

Na koniec zostało wykonane wspólne zdjęcie z drona. Uczestnicy ułożyli flagę Polski i Ukrainy na znak solidarności z naszymi sąsiadami, których kraj jest ogarnięty wojną.

Materiał na podstawie informacji UG Ochotnica Dolna

Shares