Previous
Next

Zawody sportowo-pożarnicze Gminy Czorsztyn

W niedzielę 4 września  2022 roku na boisku sportowym w Sromowcach Wyżnych przeprowadzono Gminne zawody sportowo-pożarnicze w kategorii MDP i OSP. Zawody odbyły się bardzo sprawnie organizacyjnie, dzięki dużemu zaangażowaniu: Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Czorsztynie i gospodarza zawodów, Zarządu i wszystkich druhów OSP Sromowce Wyżne, którzy przygotowali tory do zawodów, miejsce dla komisji sędziowskich, przy wsparciu finansowym Gminy Czorsztyn, dzięki któremu przygotowano posiłek dla uczestników zawodów.

   Najpierw przeprowadzono zawody w kategorii MDP dziewcząt i MDP chłopców. W kategorii dziewcząt udział wzięła jedna drużyna, reprezentująca OSP Maniowy a do rywalizacji w kategorii MDP chłopców zgłosiły się trzy drużyny, reprezentujące: OSP Kluszkowce, OSP Maniowy i OSP Sromowce Wyżne. Kategoria chłopców jest nazywana inaczej jako kategoria mieszana, gdyż dopuszcza udział w drużynie także dziewczyny. Drużyny MDP rywalizowały na torze wyposażonym w sprzęt zgodnie z regulaminem CTIF   a pracę poszczególnych MDP oceniała komisja, reprezentowana przez druhów OSP z Gminy Czorsztyn.

Następnie do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn OSP z Gminy Czorsztyn; tj.: OSP Czorsztyn, OSP Huba, OSP Kluszkowce, OSP Maniowy, OSP Mizerna, OSP Sromowce Niżne i gospodarz zawodów OSP Sromowce Wyżne. Najpierw odbyła się musztra, następnie sztafeta i na koniec część bojowa. Suma wyników poszczególnych części składała się na końcowy wynik. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, delegowana przez Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu.

Po zakończeniu części bojowej, dh Jakub Złydaszyk – Komendant Zarządu Gminnego zarządził zbiórkę wszystkich drużyn uczestniczących w zawodach sportowo-pożarniczych. Następnie sędziowie główni poszczególnych komisji odczytali protokoły z wynikami końcowej klasyfikacji zawodów. Po ogłoszeniu wyników, poproszono dowódców drużyn, najpierw OSP a następnie MDP o odbiór: pucharów, dyplomów i nagród. W ceremonii wręczania pucharów i nagród uczestniczyli: Tadeusz Wach – Wójt Gminy Czorsztyn, dh Kazimierz Janczy – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego, dh Marcin Dębski – Prezes OSP Sromowce Wyżne, dh Jacek Górecki – Naczelnik OSP Sromowce Niżne.

Wyniki zawodów sportowo-pożarniczych:

Kategoria OSP:

 1. OSP Sromowce Wyżne
 2. OSP Sromowce Niżne
 3. OSP Kluszkowce
 4. OSP Huba
 5. OSP Maniowy
 6. OSP Czorsztyn
 7. OSP Mizerna

Kategoria MDP dziewcząt:

 1. MDP OSP Maniowy

Kategoria MDP chłopców:

 1. OSP Sromowce Wyżne
 2. OSP Maniowy
 3. OSP Kluszkowce

źródło: UG Czorsztyn

Shares