Previous
Next

Zatrzymany diler narkotykowy

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego powiązanego z przestępczością narkotykową. Łącznie zabezpieczono ponad 110 gramów marihuany oraz 56 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Za udzielanie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających 28-latkowi  grozi mu do 10 lat więzienia.

W ramach realizacji sprawy narkotykowej 11 lipca br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju oraz Nowego Targu, wspierani przez małopolskich kontrterrorystów weszli do jednego z domów na terenie gminy Nowy Targ. Funkcjonariusze zatrzymali tam 28-latka bowiem według ustaleń śledczych, mężczyzna handlował na czarnym rynku hurtowymi ilościami narkotyków.

Podczas przeszukania posesji w garażu oraz piwnicy policjanci ujawnili ponad 110 gramów marihuany zapakowaną w różnej wielkości worki foliowe. Zabezpieczono także wagi i woreczki foliowe służące do pakowania i handlu narkotykami. Ponadto znaleziono kilka kartonów nielegalnego alkoholu bez polskich znaków akcyzy (56 litrów). 28-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za sprzedaż co najmniej pół kilograma marihuany i posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.  Za wykroczenie skarbowe, czyli  przechowywanie nielegalnych wyrobów alkoholowych, grozi kara grzywny.

Shares