Previous
Next

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu będąc poza służbą, rozpoznał i ujął poszukiwanego listem gończym mieszkańca Ostrowska. 22-latek został przekazany kolegom z wydziału będącym w służbie i ponad dwa lata spędzi w zakładzie karnym. Dzięki czujności policjanta poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa.

12 lipca br. przed godziną 8 rano, policjant Zespołu Wywiadowczego Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy jadąc swoim samochodem w miejscowości Ostrowsko rozpoznał poszukiwanego listem gończym 22-latka. Pomimo tego, że był poza służbą, zaparkował swój samochód i ruszył za poszukiwanym. O swoich ustaleniach powiadomił dyżurnego, który wysłał na miejsce umundurowany patrol. Dzięki czujności policjanta poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Został ujęty i przekazany kolegom z wydziału. 22-latek pomimo młodego wieku poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Targu za usiłowanie rozboju.

Łącznie do odbycia ma 211 dni kary aresztu za nie wykonaną karę ograniczenia wolności oraz niezapłacone grzywny, a także 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności za kary orzeczone wyrokami  Sądu Rejonowego w Targu. Tak więc zatrzymany ponad dwa lata spędzi w zakładzie karnym. 

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next