Previous
Next

Zamknięcie szlaków turystycznych w Pienińskim Parku Narodowym

Zarząd Pienińskiego Parku Narodowego z siedzibą w Spiskiej Starej Wsi informuje odwiedzających Pieniński Park Narodowy, że droga w Przełomie Dunajca będzie zamknięta dla ruchu w okresie od 3 kwietnia do 30 czerwca 2023 r. z powodu trwających prac remontowych. Zamknięty zostanie również żółty szlak turystyczny na odcinku Targov – Huta.

Powodem zamknięcia jest duży, całodzienny ruch turystów na pienińskiej drodze, który uniemożliwia przeprowadzenie wymagających technicznie prac rekonstrukcyjnych, ruch maszyn budowlanych, przenoszenie materiałów, prace ziemne, modyfikację nawierzchni drogi na całej szerokości itp.

Odwiedzający mogą korzystać z alternatywnych tras turystycznych na terenie parku narodowego. Jeśli interesuje Cię spacer z Czerwonego Klasztoru do Leśnicy lub w przeciwnym kierunku, możesz skorzystać z trasy turystycznej Czerwony Klasztor – Cerla – Targov – Lesnica. Po tej trasie można również poruszać się rowerem, ale trasa jest odpowiednia tylko dla doświadczonych rowerzystów. Prosimy odwiedzających o zrozumienie, cierpliwość i przestrzeganie wspomnianych ograniczeń. Dziękujemy.

źródło: PIENAP – oficiálny web správy NP

Shares
Previous
Next