Previous
Next

Z Nowego Targu wyruszy pierwszy transport z pomocą dla Ukrainy z Powiatowego Magazynu Pomocy do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych

10 marca odbył się załadunek pierwszego transportu z Powiatowego Magazynu Pomocy /PMP/ w Nowym Targu do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych /RARS/. Zabrano 33 palety żywności, ubrań i chemii gospodarczej z przeznaczeniem dla mieszkańców Ukrainy.

Dary dla Ukrainy zbierane były na terenie całego powiatu nowotarskiego. Mieszkańcy Pienin i Podhala z ogromnym zaangażowaniem odpowiedzieli na apel o pomoc i zebranie dla walczącej Ukrainy niezbędnych produktów: żywności, chemii, ubrań czy środków opatrunkowych. W zbiórkę aktywnie włączyli się  strażacy pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Targu. Zebrane dary żywnościowe, chemię gospodarczą i inne przekazano na początku tygodnia do Powiatowego Magazynu Pomocy przy szpitalu w Nowym Targu, by teraz dary te mogły wyruszyć transportem na Ukrainę.

„Część zebranych rzeczy zostanie za pomocą Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych przekazana specjalnym transportem do Ukrainy a część rozdysponowana dla uchodźców zamieszkujących nasz powiat. Bardzo dziękujemy wszystkim za hojny „DAR SERCA” i wielkie zrozumienie trudnej sytuacji” – napisali na swojej stronie internetowej strażacy z Nowego Targu.

Shares