Previous
Next

XXVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych

9-10 lipca br. w Nowym Targu na stadionie przy Miejskiej Hali Lodowej odbędzie się XXVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych.

Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Nowy Targ działa na terenie miasta od ponad 20 lat. Co roku Zarząd Oddziału przygotowuje Krajową Wystawę Psów Rasowych. 

Komitet Organizacyjny wystawy dokłada wszelkich starań, by te imprezy były dobrze odebrane i zapamiętane przez wystawców i gości odwiedzających nasze wydarzenia.

Staramy się, aby każdy, kto raz odwiedził i zagościł w Nowym Targu na naszych wystawach, zechciał już zawsze bywać w naszym pięknym regionie Podhala.

W stolicy Podhala, Nowym Targu odbywa się wiele imprez plenerowych. Nasze przyciągają licznych wystawców z kraju i z zagranicy. Prezentowane są psy bardzo wielu ras, te popularne, jak również rasy bardzo rzadko występujące. Między innymi licznie zgłoszone są nasze rodzime owczarki podhalańskie. Ta dumna i wspaniała rasa wpisana jest w nasz krajobraz górski. Głównie strzeże owiec na rozległych halach, bo to jest ich naturalne środowisko życia. Uwielbia pracę z człowiekiem, a na ringach ze swoim właścicielem ubranym w regionalny strój góralski prezentują się pięknie.

Jak zawsze na naszych wystawach na Ringu Honorowym odbędzie się pokaz, który przygotowała Oddziałowa Komisja Szkolenia Psów. Ten pokaz posłuszeństwa psów od zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Przedstawia nam jak trudną, a zarazem przyjemną pracę, musi wykonać człowiek, by nawiązać szczególną więź z psem, zostać jego przewodnikiem, a zarazem przyjacielem.

Obie wystawy zostały objęte Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Nowy Targ mgr Grzegorza Watychę. Pan Burmistrz jest także fundatorem pucharów na konkurencje finałowe.

Zapraszamy na nasze wystawy w dniach 09 i 10 lipca.
Miejsce wystaw – stadion sportowy przy Hali Lodowej, ul. Parkowa 14 Nowy Targ.

Info: Komitet Organizacyjny Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Nowym Targu

Shares
Previous
Next