Previous
Next

Wiele osób było zaskoczonych widokiem mundurowych na szlakach górskich

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym – grupą Podhalańską, a także Strażą Pienińskiego Parku Narodowego przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny Turysta”.

2 lipca br. w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą i w górach” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym – grupą Podhalańską, a także Strażą Pienińskiego Parku Narodowego przeprowadzili w terenie górskim działania pn. „Bezpieczny Turysta”.

Celem przeprowadzonych działań było zwiększenie bezpieczeństwa osób wypoczywających w górach, propagowanie bezpiecznego wędrowania i jazdy rowerem po szlakach górskich oraz reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby niestosujące się do zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi po terenach leśnych. Podczas działań funkcjonariusze wraz z ratownikami przypominali turystom o elementarnych zasadach obowiązujących w górach i zachęcali do wzięcia udziału w konkursie pn. Artystyczny przeWODNIK”.

Ponadto przekonywali wędrowców do korzystania z aplikacji „Ratunek” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń”. Wiele osób było zaskoczonych widokiem mundurowych na szlakach górskich i dziękowali za przekazanie cennych wskazówek. Dzieci natomiast korzystając z okazji chętnie zasiadały za kierownicą quada i robiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares