Previous
Next

„Odlotowa Małopolska” – Małopolski Festiwal Balonowy

Ruszył Małopolski Festiwal Balonowy „Odlotowa Małopolska”. Balony będzie można ujrzeć nad Przyszową, Pisarzową, Nowym Sączem i Sromowcami Niżnymi. Do walki o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego, który jest główną nagrodą pierwszej edycji „Odlotowej Małopolski”, zgłosiło się aż 12 pilotów wraz z załogami!

Ponadto będą rozgrywane jeszcze konkurencje o Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Puchar Wójta Gminy Łukowica oraz Puchar Wójta Gminy Limanowa. W trakcie festiwalu zaplanowane jest 5 lotów. W ich trakcie piloci wraz z załogami będą mogli zobaczyć piękne i malownicze zakątki południowej Małopolski: Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy oraz Pieniny z Przełomem Dunajca. Loty odbędą się oczywiście w miarę możliwości pogodowych.

A przy dobrej widoczności widzowie będą mogli zobaczyć piękne widoki w postaci balonów na tle Beskidów, Tatr i Pienin.W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt który następnie oznaczony jest krzyżem o ramieniu 5 m., nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na miejsca startów – przygotowania do lotów porannych będą mogli Państwo obserwować codziennie ok. godziny 6 rano – w piątek w Przyszowej, a w sobotę w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Start lotów popołudniowych będzie realizowany ok. godziny 18:30 – w piątek tj. dzisiaj w Przyszowej, w Pisarzowej ze Stadionu LKS Olimipa, a sobotę z polany pod Schroniskiem PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych. W dniu jutrzejszym balony będzie można obserwować u naszych sąsiadów w Gminie Czorsztyn.

Shares
Previous
Next