Previous
Next

W Sromowcach Wyżnych odbyły się III Targi Produktu Regionalnego i Górskiego 

W dniach 29 i 30 lipca br. w Sromowcach Wyżnych w amfiteatrze na stadionie sportowym odbyły się III Targi Produktu Regionalnego i Górskiego regionu Małopolska. Swoja bogatą ofertę produktów zaprezentowali producenci żywności i wyrobów certyfikowanych z całego regionu Małopolski. Dla zainteresowanych produkcją żywności przygotowano prelekcje na temat przechowywania i zabezpieczenia produktów spożywczych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz warsztaty praktyczne. Mieszkańcy sołectwa Sromowce Wyżne przedstawili pokaz prac gospodarskich.

Była okazja do degustacji przysmaków i potraw przygotowanych przez Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Wyżnych. Było wspólne gotowanie gulaszu na bazie dziczyzny ze znanym kucharzem z Żywca – Wiesławem Wróblewskim.

Nie zabrakło różnorodnej muzyki, na góralską nutę przygrywały zespoły „Mali Maniowianie” z Maniów i „Ochotni” z Ochotnicy Górnej. Zespół „Małe Pieniny” z Krościenka nad Dunajcem wystąpił z repertuarem promującym taniec, śpiew i gwarę pienińską. Swoje bogactwo muzyczne przedstawiły „Kiyrpecki” z Łącka oraz Zasadnioki z gminy Kamienica. Orkiestra Dęta z Łapsz Niżnych udowodniła, że w orkiestrach jest moc. Irek Kowalczyk zaśpiewał znane szlagiery, a Mirka i Bobas zaprezentowali muzyczny etnofolk.

Publiczność do tańca zaprosiły zespoły „Like” i „SQUBANI”. Na najmłodszych czekały gry, zabawy i konkursy prowadzone przez DJ Tato. Na Targach nie zabrało samorządowców i przedstawicieli Rady Gminy Czorsztyn.

Swoje stoiska prezentowały jednostki, które na co dzień wspierają rolników: KRUS, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Małopolska Izba Rolnicza oraz Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy. Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury Gminy Czorsztyn i Gmina Czorsztyn.

źródło: UG Czorsztyn

Shares
Previous
Next