Previous
Next

Uwaga ! Oszustwo metodą „na węgiel”

Ofiarą oszustów metodą „na węgiel” padł mieszkaniec powiatu nowotarskiego, który znalazł ofertę sprzedaży ekogroszku w bardzo korzystnej cenie, a po wpłaceniu pieniędzy, kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna nie otrzymał opału i stracił 800 złotych.

Na początku września, mieszkaniec powiatu nowotarskiego znalazł na portalu ogłoszeniowym w mediach społecznościowych ogłoszenie dotyczące sprzedaży węgla. Z uwagi na to, że ceny opału w ostatnim czasie wzrosły, post wzbudził jego zainteresowanie. Sprzedawca oferował do sprzedaży ekogroszek w bardzo atrakcyjnej cenie.

Zainteresowany ofertą skontaktował się przez komunikator ze sprzedawcą i ustalili warunki zakupu. W pierwszej kolejności kupujący miał wpłacić pieniądze za transport. Za każdą tonę opłata dla dostawcy miała wynieść po 200 złotych. Na wskazane konto bankowe mężczyzna wpłacił łącznie 800 złotych dla kuriera za dostawę czterech ton węgla. Pozostałe pieniądze miał przekazać po otrzymaniu opału. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urwał, a mężczyzna nie otrzymał ekogroszku. Wtedy zorientował się, że został oszukany i sprawę zgłosił nowotarskiej Policji. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą.   

Przestrzegamy przed super okazjami przy zakupie opału. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Nie daj się oszukać!

źródło: KPP Nowy Targ

Shares