Previous
Next

Triada zimowa – w maratonie zwyciężył Włoch

Ponad 350 osób wzięło udział w Triadzie Zimowej, która odbyła się 8 i 9 stycznia w Krościenku nad Dunajcem. Zawodnicy, wśród których byli też zagraniczni, mogli rywalizować z biegów na trzech dystansach: Intro, Maraton, Ultra oraz na jednym Beskid Solo.

Zawodnicy rywalizowali przy pięknej słonecznej zimowej pogodzie. W Maratonie zwyciężył Włoch Paris Nikola, w Ultra – Marcin Smoliński, w Intro – Krzysztof Falkowski, a w Beskid Solo – Karolina Piątek.  Nagrody wręczył zwycięzcom wójt gminy Krościenko nad Dunajcem – Jan Dyda.

Triada to bieg etapowy, złożony z trzech etapów. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse etapowe i jeden Solo: Triada Intro ~33 km (16+6+11), Triada Maraton ~46 km (18+6+22) i Triada Ultra ~70 km (33+6+31),  Beskid SOLO ~ 11 km.

Zanim zawodnicy wybrali dla siebie dystans musieli się zastanowić nad tym, któremu podołają, biorąc pod uwagę, że wszystkie odbywają się etapowo. Triada Intro licząca łącznie około 33 km była idealna dla początkujących biegaczy górskich. Z kolei Triada Maraton była dla  bardziej doświadczonych biegaczy biegających po górach i biegających półmaratony i to nie tylko ze względu na długości trasy, ale i jej przewyższenia. Natomiast Triada Ultra była dla doświadczonych górskich biegaczy. Beskid Solo był przeznaczony dla każdego.  Oczywiście aby wystartować trzeba było mieć 16 lat.

źródło: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem

Shares