Koncert kolęd ze Świętą Rodziną


Niezwykły koncert kolęd i pastorałek wzbogacony o recytację i scenki rodzajowe z udziałem Świętej Rodziny przygotował Chór Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem. Został on nagrany na scenie Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Promocji. Wkrótce będzie można go podziwiać na stronach internetowych: parafii, Centrum Kultury i Promocji oraz Urzędu Gminy w Krościenku nad Dunajcem.

„Koncert przygotowaliśmy na zaproszenie pana wójta Jana Dydy. W koncercie udział wzięła także schola złożona z siedmiorga dzieci z klas od czwartej do siódmej ze szkół podstawowych, działająca także przy kościele p.w. Wszystkich Świętych” – wyjaśniała siostra Renata Borodziuk, służebnica dębicka, pod kierunkiem której już od 11 lat działa Chór Parafii Wszystkich Świętych, w którym występują zarówno dorośli, jak i młodzież.

Na gitarze zagrał Antoni Kwak, współtworzący z s. Renatą scholę, z kolei na skrzypcach zagrała Łucja Kozłecka, a na klarnecie – Klara Pawłowska.
Całość koncertu ubarwiła Święta Rodzina, w którą wcieliło się małżeństwo Kingi i Stanisława wraz z dziećmi. – Pan Stanisław zagrał kilka kolęd na akordeonie, a dzieci wystąpiły w strojach góralskich i Dzieciątka Jezus.
W rolę recytatora wcielił się z kolei Łukasz Mikołajczyk, natomiast całość występu nagrał Jerzy Mikołajczak.

źródło: UG Krościenko nad Dunajcem

Shares