Previous
Next

Sześcioraczki z Tylmanowej skończyły trzy lata !

Dziś, 20 maja swoje trzecie urodziny świętują – Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela – pierwsze w Polsce sześcioraczki. Najsłynniejsze i jedyne w Polsce sześcioraczki pochodzą z Tylmanowej w Gminie Ochotnica Dolna.

„Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i zarazem dumni, że tak wspaniała gromadka mieszka w Gminie Ochotnica Dolna i jest częścią naszej lokalnej społeczności. Kochanym trzylatkom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby wzrastali w radości oraz zdrowiu! By zawsze dostarczali swoim rodzicom niezapomnianych wrażeń oraz cennych wspomnień! Niech oddanie rodziców i poświęcany maluchom każdego dnia czas będzie procentować szczęściem i radościom całej rodziny! Kai, Zosi, Neli, Malwinie, Filipowi i Tymonowi z okazji ich wyjątkowego święta życzymy „W Tylmanowej nad Dunajcem, niech się żyje Wam jak w bajce”” – można przeczytać na stronie internetowej Gminy Ochotnica Dolna.

Sześcioraczki z Tylmanowej urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie 20 maja 2019 roku o godzinie 10.08, w 29. tygodniu ciąży, prawie jedenaście tygodni przed czasem. Poród odbył się przez cesarskie cięcie, a noworodki ważyły od 890 gramów do blisko 1300 gramów.  Dzieci do domu wypisywane były stopniowo po pierwsze w związku z koniecznością wykonania różnych badań, a po drugie, aby młodzi rodzice mogli przyzwyczaić się do tej wyjątkowej i bardzo rzadkiej sytuacji posiadania jednocześnie szóstki noworodków.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się niezwykle rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

Fot. UG Ochotnica Dolna

Shares
Previous
Next