Previous
Next

Rozpoczęcie Kwalifikacji Wojskowej na terenie Powiatu Nowotarskiego

W dniu dzisiejszym (04.04) rozpoczęła się na terenie Powiatu Nowotarskiego kwalifikacja wojskowa, która potrwa do dnia 9 czerwca 2022 r. Witając wszystkich przybyłych, uroczystego rozpoczęcia dokonali; Urzędujący Członek Zarządu Karol Skrzypiec oraz Komendant Wojskowej Komisji Uzupełnień ppłk mgr inż. Marek Marcinek. 

Pierwsza osoba, która zgłosiła się dzisiaj na kwalifikacje otrzymała z rąk Komendanta WKU podarunek w postaci gadżetów wojskowych.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2003 roku tzw. „rocznik podstawowy”. Oprócz nich stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002 tzw. „roczniki starsze”, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Wezwanie do kwalifikacji wojskowej obejmuje również kobiety urodzone w latach 1998 – 2003 – absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny także osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii).

Więcej szczegółów oraz harmonogram w zakładce KWALIFIKACJA WOJSKOWA na głównej stronie 

źródło: UM Nowy Targ

Shares
Previous
Next