Previous
Next

Rowerowy Rajd Konstytucji 3 Maja, Święta Flagi i Solidarności z Ukrainą!

Towarzystwo Cyklistów „Orzeł” Spytkowice organizuje Rajd Rowerowy dla upamiętnienia rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja, uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także dla okazania solidarności i poparcia dla walczącej bohatersko Ukrainy.

Dzień 3 maja w pamięci Polaków stanowi wyjątkową datę, która upamiętnia ogłoszenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej – zwanej Konstytucją 3 Maja. Miłość Polaków do Ojczyzny i wolności została doskonale wyrażona w symbolach narodowych, które dają świadectwo historii naszego państwa. Symbole te będące pomnikiem martyrologii, ukazują nam szeroki obraz walk, upadków i zwycięstw. Wpisują się one w epopeję naszych wojen, które przez wieki były dla Polaków ciągłą ofensywą, wobec działa skierowanych przeciwko naszemu państwu i narodowi, przez imperialistyczne zapędy polityczne Niemiec i Rosji. Dzisiaj, niestety z konieczności, powtarzamy odłożoną na półkę i pokrytą kurzem lekcję historii.

W dniu 24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy, w bestialski sposób mordując naród ukraiński, celem stała się nie tylko ziemia i wojsko dzielnie stające w jej obronie, ale także ludność cywilna – kobiety, dzieci, starcy, duchowni. Na zajętych terenach zostają tylko mogiły, ruiny i zgliszcza. Dlatego nie możemy pozostać głusi i obojętni na barbarzyństwo i grozę, z którą mamy do czynienia na Ukrainie, nie mamy prawa przejść obojętnie obok tragedii dziejowej i krzywdy ludzkiej.

Musimy swoimi działaniami wesprzeć walczącą Ukrainę właśnie teraz, w momencie, w którym tego wsparcia najbardziej potrzebuje. Dlatego ten rajd jest aktem wielkiej solidarności z całym ukraińskim Narodem. chcemy wlać w serca obrońców otuchę i nadzieję w zwycięstwo, powiedzieć im, że nie są sami.

Chcemy głośno wezwać wolne kraje do ciągłego udzielania Ukrainie, nie tylko humanitarnej, lecz i wojskowej pomocy.
Przebieg Rajdu:

1. Cykliści powiozą flagi polskie i ukraińskie, te przeplatające się flagi będą symbolami solidarności z bohatersko walczącą Ukrainą.
2. Z głośników popłyną polskie patriotyczne pieśni i hasła sławiące obrońców Ukrainy i potępiające działania rosyjskiego agresora.
3. Punktem kulminacyjnym Rajdu będzie odprawiona o godz.11:00 Msza Święta. za ofiary rosyjskiej agresji w Ukrainie, która będzie miała miejsce w Bazylice Ludźmierskiej.

Cykliści proszą również Społeczność Podhala o zainteresowanie
wydarzeniem

Drodzy krajanie! Wyjdźmy z rodzinami na trasę rajdu, wyrażając tym samym solidarność wobec uczczenia rocznic historycznych oraz poparcie dla Ukrainy. Odróbmy tą lekcję patriotyzmu z powagą, by nasze społeczeństwo nie musiało tej lekcji…odrabiać po raz kolejny.
Trasa Rajdu.

Rajd odbędzie się 3 maja 2022r.

8:30 – zbiórka w Spytkowicach plac obok remizy OSP.
8:45 – rozpoczęcie rajdu – Spytkowice przejazd przez centrum
9:15 – Raba Wyżna
9:45 – Sieniawa
10:10 – Pyzówka
10:45 – Ludźmierz.
11:00 – udział we Mszy św. za ofiary rosyjskiej agresji w Ukrainie,
odprawionej w Sanktuarium w Ludźmierzu
12:00 – wyjazd z Ludźmierza do Nowego Targu, ul. Ludźmierska, Al.
Tysiąclecia
12:25 – Nowy Targ – Rynek
12:30 – Złożenie wieńca
13;05 – Szaflary
13:30 – Biały Dunajec
14:00 – Zakopane.
14:00 – 15:00 – Przejazd przez Zakopane: Chramcówki – Jagielońska –
Chałubińskiego – Bronisława Czecha – Piłsudskiego – 3 Maja – Nowotarska
– Kościeliska.
15:00 – Krzeptówki przerwa na posiłek
15:30 – Kiry
15:50 – Chochołow
16:10 – Czarny Dunajec Rynek
16:30 – Pieniążkowice
16:50 – Raba Wyżna
17:00 – Zakończenie rajdu w Spytkowicach.

Trasa rajdu https://www.strava.com/routes/2938529165960699582

źródło: UM Nowy Targ

Shares
Previous
Next