Previous
Next

Romowie szyją, haftują, robią witraże i zdjęcia

Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem od marca br.realizuje projekt pn. „Twórczość artystyczna – drogą dla przyszłości”. W jego ramach młodzi Romowie uczą się szyć, haftować, robić witraże i zdjęcia oraz tworzyć filmiki.

Zajęcia prowadzone są już od połowy marca trzy razy w tygodniu. Młodzi Romowie uczęszczają na nie bardzo chętnie. Podczas warsztatów zdobywają bowiem nowe umiejętności artystyczne, które w przyszłości mogą otworzyć przed nimi nowe możliwości kariery zawodowej. Dziewczęta bardzo chętnie nie tylko szyją, ale i haftują. Z kolei głównie młodzi Romowie, ale i Romki interesują się wykonywaniem witraży. Robią maleńkie dzieła sztuki,jak choćby aniołki.

Wszyscy Romowie bardzo lubią uczęszczać na zajęcia z fotografii. Robią przepiękne zdjęcia, a nawet i krótkie filmiki. Jedni preferują uwieczniać postacie robiąc portrety, inni przyrodę, robiąc zdjęcia pejzażom. Wiele z fotografii jest pełnych artyzmu i ich osobistego spojrzenia na świat. Młodzi Romowie mają bowiem bardzo ciekawe pomysły.Np.: fotografują krople wody w ruchu, florę i faunę w detalach.Wszystkie zajęcia na tyle ich interesują i wciągają, że już teraz mają marzenia, aby w przyszłości mieć własne pracownie witrażu, haftu,krawieckie i fotograficzne. Liczą, że takie fachy otworzą przed nimi nowe możliwości życia i pracy. ” – informuje na swojej stronie internetowej CKIP Krościenko nad Dunajcem – organizator warsztatów.

Fot. CKIP Krościenko nad Dunajcem

Shares