Quest „Tropem ochotnickich dziejów”

Na niekonwencjonalny sposób zaprezentowania historii Gminy Ochotnica Dolna i zainteresowania nią mieszkańców oraz turystów wpadli przedstawiciele lokalnego samorządu. Przygotowany został quest , czyli edukacyjna gra terenowa pod nazwą „Tropem ochotnickich dziejów”. Biorąc udział w grze można poznać wiele faktó z historii Ochotnicy Dolnej i innych miejscowości znajdujących się na terenie gminy. Uczestnicy, którzy uważnie będą czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki, otrzymają hasło, które doprowadzi ich do skarbu.

Questing to zabawa dla wszystkich bez względu na wiek, który łączy elementy harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii. Zwieńczeniem każdej zabawy jest odnalezienie skarbu. Turysta a także mieszkaniec Gminy Ochotnica Dolna z biernego słuchacza przeistacza się w poszukiwacza skarbów, którego celem jest odkrycie tajemnic, zapomnianych historii, bogactwa kulturowego czy pradawnego miejsca.

Na terenie gmin: Ochotnica Dolna, Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica powstały cztery questy przygotowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce – Pieniny” w ramach projektu „Eko – Wzmacniacz”.

Quest „Tropem ochotnickich dziejów” opowiada o pięknych miejscach i dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się na terenie Ochotnicy Dolnej w czasie II wojny światowej i nie tylko… Quest zaczyna się na parkingu przed kościołem w Ochotnicy Dolnej. Od punktu startu należy wędrować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w wierszowanej instrukcji. Po drodze są zagadki, których rozwiązanie pozwoli na odkrycie hasła. Trzeba się bacznie rozglądać, czytać tablice i inne napisy, dostrzegać kształty i detale. Hasło jest niezbędne, żeby na końcu questu dotrzeć do skarbu (czas przejścia: ok. 2 godz.)

Linki do questu:

http://bestquest.pl/quest/tropem-ochotnickich-dziejow.html

Shares