Previous
Next

Poważny wypadek w Pieninach. Wezwano śmigłowiec TOPR. Ratownicy desantowali za pomocą technik linowych w okolicach miejsca zdarzenia

Wczoraj o godzinie 15.00 do Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który potrzebuje pomocy na szlaku niebieskim z Trzech Koron w kierunku Góry Zamkowej.

„Po dotarciu na miejsce okazało się, że poprzez niefortunny upadek młody turysta spadł około 50 metrów stromym zboczem doznając licznych ran głowy i poważnego urazu kręgosłupa. Ratownicy GOPR wspólnie z będącymi na miejscu świadkami zdarzenia udzielili niezbędnej pomocy i przygotowali wstępnie poszkodowanego do transportu śmigłowcem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – TOPR, którego załoga desantowała się w pobliżu za pomocą technik linowych i wsparła działania ratownicze.

Po raz kolejny dziękujemy świadkom zdarzenia za szybką reakcje i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu koledze oraz przygodnym turystom, którzy naszli na wypadek podczas jego trwania i bez wahania włączyli się do pomocy OSP KSRG Moszenki macie w swoich szeregach wzorowego strażaka, ratownika medycznego, który wspólnie z narzeczoną wsparli i bardzo pomogli w naszych działaniach. Dziękujemy” – napisali na swoim profilu FB ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR .

Fot. GP GOPR

Shares
Previous
Next