Previous
Next

Policjanci odnaleźli zaginioną 61-latkę w Maniowach

Szczęśliwie zakończyły się poniedziałkowe poszukiwania 61-letniej kobiety w Maniowach. Zaginiona została odnaleziona przez policjantów na terenie miejscowego cmentarza, a następnie przekazana pod opiekę specjalistów W akcji poszukiwawczej oprócz policjantów uczestniczyli: ratownicy GOPR oraz członkowie PGPR, ratownicy WPR, strażacy OSP Maniowy i JRG Nowy Targ. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

W poniedziałek (28 sierpnia br.) około godziny 20, dyżurny Komisariatu Policji w Szczawnicy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 61-latki na terenie gminy Czorsztyn. Po szybkim ustaleniu szczegółowych informacji dotyczących okoliczności tego zdarzenia, a także uzyskaniu rysopisu i ubioru kobiety,  rozpoczęto poszukiwania. Do  działań zaangażowano także policyjnego przewodnika z psem służbowym, ratowników GOPR, ratowników z PGPR oraz WPR, strażaków OSP Maniowy i JRG Nowy Targ.  

W tym samym czasie policjanci ze Szczawnicy w patrolach zmotoryzowanych sprawdzali rejon miejscowości i tereny przyległe do Jeziora Czorsztyńskiego w Maniowach. Ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego łodzią przeszukiwali teren linii brzegowej jeziora. Po godzinie 21, kobieta została odnaleziona przez policjantów na cmentarzu w Maniowach i przekazana pod opiekę specjalistów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w poszukiwaniach.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares