Previous
Next

Po 45 latach pracy w urzędzie i 30 latach na stanowisku sekretarza Gminy Ochotnica Dolna przeszła na zasłużoną emeryturę

28 lipca w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste pożegnanie przechodzącej na emeryturę Marii  Łojas-Jurkowskiej wieloletniej Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna.

Maria Łojas-Jurkowskiea przepracowała w tutejszym urzędzie łącznie 45 lat z czego 30 lat na stanowisku Sekretarza Gminy. Sekretarz nabrała praw emerytalnych znacznie wcześnie, ale postanowiła pracować w tej kadencji o 4 lata dłużej w urzędzie.

Uroczyste pożegnanie było okazją do wspominania przeszłości, ale też wypowiedzenia wielu ciepłych słów, podziękowań oraz życzeń pod adresem Pani sekretarz.

Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna żegnając Panią Sekretarz w imieniu własnym, pracowników Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej i jednostek organizacyjnych oraz mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna przekazał podziękowania za wiele lat pracy, podkreślając, że jest jedną z najważniejszych postaci w historii naszego samorządu:

„45 lat przepracowane w tym urzędzie, w tym ponad 30 lat na stanowisku Sekretarza Gminy wpisuje Panią na zawsze w historię tego urzędu oraz naszej Gminy Ochotnica Dolna.
Po wielu latach pracy przechodzi Pani na zasłużony odpoczynek. Doskonały czas na urzeczywistnienie tych pragnień i pasji, które do tej pory ustępowały miejsca powinnościom urzędnika samorządowego pełniącego funkcję na tak odpowiedzialnym stanowisku.” – 
powiedział wójt.

Pani Maria Łojas-Jurkowska podkreśliła, że: „praca w samorządzie była jej pasją.” i przekazała podziękowania Panu Wójtowi za zaufanie, współpracę i za zorganizowanie tej pięknej uroczystości.

Pani Sekretarz skierowała również podziękowania do Macieja Mikołajczyka Przewodniczącego Rady oraz Krzysztofa Jurkowskiego za-cy Wójta oraz kierowników i pracowników urzędu za współpracę i obecność na uroczystym pożegnaniu.

Wójt Gminy wraz z Maciejem Mikołajczykiem Przewodniczącym Rady wręczyli ogromny kosz kwiatów oraz obraz Matki Boskiej z cytatem ze Św. Jan Paweł II:„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Bukiet kwiatów oraz życzenia przekazali również Sołtysi Wojciech Chlipała z Ochotnicy Dolnej oraz Wiesław Maciąga z Ochotnicy Górnej.

źródło: UG Ochotnica Dolna

Shares