Previous
Next

Odnaleźli zaginionego nastoletniego rowerzystę

Policjanci ze Szczawnicy, Nowego Targu, Posterunku Wodnego, ratownicy wodni z Podhale Rescue Team oraz strażacy z OSP Czorsztyn włączyli się w akcję poszukiwawczą nastoletniego rowerzysty nad Jeziorem Czorsztyńskim. Dzięki doskonałej współpracy i skoordynowanym działaniom chłopiec został odnaleziony po drugiej stronie jeziora w miejscowości Dębno i przekazany tacie.

26 czerwca po godzinie 16, na numer alarmowy 112 zadzwonił zaniepokojony mężczyzna, który zgłosił zaginięcie swojego syna. Ojciec wspólnie z nastolatkiem wybrali się na przejażdżkę rowerową dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jednak w pewnym momencie na wysokości miejscowości Czorsztyn stracił go z oczu i nie mógł odnaleźć. Chłopiec jechał na wypożyczonym rowerze elektrycznym i nie miał przy sobie telefonu.O zdarzeniu dyspozytor CPR powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji w Szczawnicy, podając dokładny rysopis. Chłopiec miał charakterystyczne ubranie i żółty kask. Na miejsce skierowano patrol ze Szczawnicy, Nowego Targu oraz policjantów z Posterunku Wodnego pełniących służbę na jeziorze. W poszukiwania chłopca zaangażowali się także strażacy OSP Czorsztyn i ratownicy Podhale Rescue Team.

Policjanci radiowozami przeszukiwali brzeg, a policyjni wodniacy oraz ratownicy prowadzili działania łodziami na wodzie. W pewnym momencie nastolatek został zauważony na ścieżce rowerowej w miejscowości Dębno przez ratowników, w tym będącego po służbie Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Szczawnicy. Dzięki skoordynowanym działaniom i dobrej współpracy wszystkich biorących udział w akcji zagubiony rowerzysta szybko został odnaleziony i przekazany tacie. 

źródło: KPP Nowy Targ

Shares