Previous
Next

Nietrzeźwy 17-latek na skuterze

Jadąc skuterem stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na pobocze. 17-letni nowotarżanin nie posiadał uprawnień do kierowania i miał ponad 2.5 promila alkoholu, a skuter nie miał aktualnych badań technicznych. Z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 3.30 w miejscowości Krauszów. Po przyjeździe na miejsce policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z nowotarskiej komendy zastali załogę karetki pogotowia, która udzielała pomocy rannemu kierowcy jednośladu.

Jak ustalono 17-latek jadąc skuterem stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na pobocze. Młody nowotarżanin był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2.5 promila. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych.

17-latek z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu i wykonali niezbędne czynności na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, a także z Zespołu do spraw Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kierowanie skuterem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. 

źródło: KPP Nowy Targ

Shares