Previous
Next

Nie żyje ks. Waldemar Sosnowski

20 stycznia 2022 roku zmarł śp. Waldemar Sosnowski – były wikariusz parafii w Szczawnicy, duszpasterz w parafii Żabno i diecezjalny koordynator Grup Odnowy w Duchu Świętym.Urodził się 15 sierpnia 1970 roku w Ciężkowicach, jako syn Tadeusza i Anny z d. Witkowska. Pochodził z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Budowlanym w Tarnowie w 1991 roku. W roku 1994 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 27 maja 2000 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łącko (od 1 września 2000 roku), Bochnia – św. Mikołaja (od 1 września 2002 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 1 września 2011 roku) oraz Szczawnica (od 1 września 2018 roku). Od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie.

Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego koordynatora Grup Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterza niewidomych w okręgu dębickim, dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w Dekanacie Bochnia-Wschód, moderatora Ruchu Światło-Życie w rejonie bocheńskim oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w Dekanacie Łącko.Msza święta pożegnalna w kościele parafialnym parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie w sobotę (22 stycznia) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie w sobotę (22 stycznia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

źródło: Diecezja Tarnowska

Shares