Previous
Next

Nastolatki kradły w galerii

Dwie nastolatki założyły się z koleżankami, że ukradną towar ze sklepu w jednej z nowotarskich galerii. Zostały nakryte na kradzieży przez czujnego pracownika sklepu.  Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

We wtorek (10.10.br.)  w południe policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednej z nowotarskich galerii. Po przyjeździe na miejsce zastali pracownika sklepu oraz dwie młode dziewczyny.

Po wylegitymowaniu okazało się, że sprawczynie kradzieży są nieletnie. Jedna miała 15 lat i była mieszkanką powiatu tatrzańskiego, drugą była 16-latka z powiatu nowotarskiego. Nastolatki zabrały z półki dwa plecaki oraz czapkę o wartości blisko 130 złotych, po czym nie płacąc za nie przeszły za linię kas. Miały pecha, bo wpadły na gorącym uczynku kradzieży. Twierdziły, że założyły się z koleżankami o to, że uda im się wynieść towar ze sklepu. Po zakończeniu interwencji dziewczyny zostały przekazane rodzicom.  

Teraz nieletnie poniosą konsekwencje za popełniony czyn karalny. Sprawą 15 i 16-latki zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o zastosowaniu odpowiednich środków wychowawczych.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares