Previous
Next

„Mowa ciała” Ireneusz Krosny

To był wyjątkowy występ. W sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem wystąpił z nowym programem „Mowa ciała” Ireneusz Krosny, fenomenalny mim, specjalizujący się w pantomimie komicznej, którego znają chyba wszyscy.

Na scenie dał popis swego wyjątkowego talentu. Podobał się zarówno starszym, jak i obecnej liczne na sali młodzieży. Ireneusz Krosny to bowiem fenomen współczesnej sceny teatralnej na którą wprowadził pantomimę, gatunek dla niektórych być może nieco archaiczny.

Artysta pochodzący ze Śląska bawi swymi występami publiczność już na całym świecie. Występował na scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii. Ma świetnie recenzje oraz na swym koncie wiele prestiżowych nagród, jak choćby trzy Grand Prix na najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce: PaKA w Krakowie, Biesiady Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim oraz Mazurskie Lato Kabaretowe w Ełku. W 1998 roku zdobył wyróżnienie amerykańskiego magazynu „Chicago Reader” dla najlepszego spektaklu w Chicago. Z kolei w 2008 roku otrzymał Złotą Różę Festiwalu w Montreux w Szwajcarii.

Warto też przypomnieć, że swą przygodę z pantomimą rozpoczął w Teatrze Ruchu i Pantomimy „Migreska”, mając zaledwie 14 lat. Natomiast już od 1992 roku działa we własnym teatrze, czyli „Teatrze Jednego Mima.”. Podczas spektakli zawsze występuje w czarnej koszulce, tak było i w Krościenku nad Dunajcem.

źródło: CIKB Krościenko nad Dunajcem

Shares
Previous
Next