Previous
Next

Kobiety Pienin – Kobietom Ukrainy. Dzień Kobiet w Szczawnicy

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy 8 marca odbył się zorganizowany przez władze miasta i MOK tegoroczny Dzień Kobiet. Z racji tragicznych wydarzeń na Ukrainie zdecydowano się przeprowadzić wydarzenie w skromniejszym wymiarze, ale pod szczytnym hasłem: Kobiety Pienin – Kobietom Ukrainy. Podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka funduszy dla potrzebujących pomocy mieszkanek Ukrainy.

Wszystkie Panie, które przybyły 8 marca do Restauracji Jazz Bar na wejściu otrzymały żółto – niebieską kokardę, która była symbolem solidarności z ukraińskimi kobietami.

O dobry nastrój tego dnia postarał się Kabaret Czwarta Fala z Kielc, któremu po przedstawieniu znanych skeczów: Włoch, Wieczór kawalerski, Bogusław Linda w Gimnazjum, Teleporada czy Pizza udało się wywołać uśmiech na twarzach żeńskiej widowni. Kabaret przyjechał do Szczawnicy w towarzystwie świetnej wokalistki Mai Wojtaszek, znanej z siódmej edycji programu The Voice of Poland, bardzo ciepło przywitanej przez publiczność. Spotkanie prowadziły Joanna Oleksy i Agnieszka Ciesielka.

Podczas wydarzenia była prowadzona zbiórka pod hasłem Kobiety Pienin – Kobietom Ukrainy. W akcje zaangażował się również PKO Bank Polski S.A., który przekazał na rzecz zbiórki kosmetyki i artykuły higieniczne dla kobiet z Ukrainy.

Fot. UM Szczawnica

Shares