Previous
Next

Karolina Wilczyńska na spotkaniu z czytelnikami nowotarskiej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu gościła Karolinę Wilczyńską, autorkę nie tylko popularnych powieści dla dorosłych, ale również ciekawych utworów dla młodszych czytelników. Spotkanie odbyło się w Sali Obrad Urzędu Miasta, w którym brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2  z Nowego Targu  oraz z Maruszyny Górnej. Miało ono charakter warsztatów, których uczestnicy wymyślały wspólnych bohaterów ich własnej powieści oraz jej główny wątek. Następnie każde z dzieci  zaprojektowało okładkę swojej przyszłej książki.

Po pełnym emocji spotkaniu z młodszymi czytelnikami  autorka rozmawiała z grupą dorosłych wielbicieli jej twórczości. W trakcie dyskusji uczestnicy spotkania mogli nie tylko  poznać inspiracje  pisarki, ale również poznać jej  niemały dorobek literacki, a także otrzymać osobistą dedykację na ulubionej książce.

Wydarzenie  odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

Shares