Previous
Next

“Ferie na lodzie” w Nowym Targu

Już za moment ferie zimowe rozpoczną pierwsze województwa, w tym małopolskie. Przygotowując atrakcje dla dzieci właśnie z tej okazji, Miasto Nowy Targ postawiło w tym roku na maksymalne wykorzystanie obu tafli lodowych, którymi dysponuje.

“Chcemy korzystać z tego, co w Nowym Targu jest najbardziej popularne i co tutaj mamy” – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. Wśród atrakcji – darmowa nauka jazdy na łyżwach, bezpłatne ślizgawki dla dzieci z nowotarskich szkół, dyskoteki oraz pokazy na lodzie.

Nowy Targ stawia na łyżwy

Ferie to czas wypoczynku. Nie wszystkie dzieci mogą wyjechać na zimowisko, czy narty, dlatego chcemy korzystać z tego, co w Nowym Targu jest najbardziej popularne i co tutaj mamy, proponując “Ferie na lodzie” – tutaj na rynku, na lodowisku przy ratuszu, jak również w Miejskiej Hali Lodowej. Już od najbliższej soboty, przez całe ferie – zabawy, zajęcia, różne atrakcje. Serdecznie zapraszamy – zachęca burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Od 15 stycznia ruszamy w Nowym Targu z akcją “Ferie na lodzie”. Już od najbliższej soboty codziennie od godziny 17-21 będzie odbywała się dyskoteka na lodowisku na rynku. Codziennie przez całe ferie, dzieci i młodzież z nowotarskich szkół za okazaniem legitymacji szkolnej do godziny 14 będą mogły bezpłatnie korzystać z mobilnego lodowiska. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało też codzienne ślizgawki na Miejskiej Hali Lodowej – opowiada o szczegółach oferty Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. Sportu i Turystyki Urzędu Miasta.

Dużą atrakcją, zarówno na Miejskiej Hali Lodowej, jak i mobilnym lodowisku będę bezpłatne zajęcia na łyżwach prowadzone przez Podhalański Klub Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany, przez MMKS Podhale Nowy Targ oraz Klub Sportowy Old Boys Podhale. Ale to nie wszystko:

Na samo zakończenie ferii, w niedzielę 30 stycznia o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich na pokazy taneczno-sportowe w wykonaniu zawodników PKŁF “Zwyrtany” oraz MMKS Podhale Nowy Targ. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci i młodzież, które będą wypoczywać w Nowym Targu i okolicach chętnie skorzystają z naszej oferty Ferii na Lodzie w Nowym Targu – mówi kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki.

Biegówki na “kole” – o ile pogoda pozwoli.

“Ferie na lodzie” to poniekąd także konieczność wynikająca z braku wystarczającej ilości śniegu, a co za tym idzie – możliwości zapewnienia innych zimowych atrakcji. W zeszłym roku frekwencyjne rekordy biły nowotarskie trasy narciarstwa biegowego. Czy w tym sezonie będzie można w ogóle liczyć na trasy biegowe w Nowym Targu? 

Na narty biegowe śniegu naturalnego jest za mało, aczkolwiek czynimy starania, aby przygotować trasę na kole przy hali lodowej. Trwa proces śnieżenia, mamy już naprodukowaną sporą ilość śniegu, ale to, kiedy uda nam się uruchomić pętlę biegową, zależy od prognoz pogody i warunków atmosferycznych – informuje Arkadiusz Szymczyk. 

Bieg Podhalański – czy termin 5 lutego jest realny?

Z powodu warunków śniegowych, pod znakiem zapytania jest organizacja Biegu Podhalańskiego. Wydarzenie zaplanowane jest na 5 lutego br. a ostatnia jego edycja odbyła się w 2019 roku. Dwie kolejne zostały odwołane – pierwsza z  powodu niewystarczającej ilości śniegu, kolejna – ze względu na obostrzenia związane z epidemią Covid-19. 

Robimy wszystko, co w naszej mocy od strony logistycznej, żeby być przygotowanym na organizację Biegu, aczkolwiek jesteśmy tu uzależnieni w pełni od nowej dostawy śniegu, czyli opadów, które pozwolą przygotować trasy – mówi Arkadiusz Szymczyk – Na obecną chwilę prognozy nie są optymistyczne i rozważamy ewentualną zmianę terminu, ale wszystko tak naprawdę jest tu uzależnione od pogody. Sami państwo widzicie, że śnieg, nawet jeśli pada, to jest to bardzo znikoma ilość, która nie jest w stanie zabezpieczyć trasy biegowej i przygotowania jej. 

źródło: Miasto Nowy Targ

Shares