Aktywni Seniorzy z Gminy Łapsze Niżne – podsumowanie projektu „Aktywni +”

3 grudnia w Domu Ludowym w Łapszach Niżnych odbyło się uroczysty wernisaż wystawy fotograficznej  pn. „Bo nie jest światło by pod korcem stało”, podczas którego zaprezentowano zrealizowane w ramach projektu „Aktywni +” 4 krótkie filmy o aktywnych seniorach z terenu gminy Łapsze Niżne oraz zdjęcia uczestników projektu  autorstwa Pana Krzysztofa Haładyny.

Projekt został zrealizowany dzięki inicjatywnie ks. Mariusza Czachora z Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapszach Wyżnych. Głównymi bohaterami projektu byli seniorzy z Łapsz Wyżnych i Łapszanki. Środki pozyskane w ramach projektu pozwoliły na stworzenie cyklu krótkich filmów o aktywnych seniorach, w których bohaterowie opowiadają o swoich zamiłowaniach. Determinacja, wiara, moc – Senior z pasją, to przewodnie motto spotkań, w których seniorzy opowiadają o tym, czym dla nich jest pasja i jaką rolę odgrywa w ich życiu.

Linki do poszczególnych odcinków w których bohaterami są:

– ODCINEK 1 – ANTONI SOŁTYS – SOŁTYS WSI ŁAPSZE WYŻNE

– ODCINEK 2 – MIECZYSŁAW BIZUB – ARTYSTA REGIONALNY, ANIMATOR KULTURY Z ŁAPSZ WYŻNYCH

– ODCINEK 3 – GENOWEFA KURUC – PĄTNICZKA, PODRÓŻNICZKA Z ŁAPSZANKI

– ODCINEK 4 – FRANCISZEK JENDRUSIAK Z ŁAPSZANKI – KOŚCIELNY, KOLEKCJONEJ STARYCH PRZEDMIOTÓW GOSPODARCZYCH

Zadanie zrealizowane w ramach projektu „Tak nas widzą: aktywnie w wieku 60+”. Program wieloletni na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Realizacja: Dawid Pulit | Filmy BezGranic.

e

źródło: UG Łapsze NIżne

Shares