15 i 16 lipca br. Klub Sportowy Lubań Maniowy świętował 75-lecie działalności. Założony w 1948 roku Klub Lubań Maniowy jest sportową wizytówką regionu i pomimo dostojnego jubileuszu wciąż jest w znakomitej kondycji.
Jubileusz był doskonałą okazją do spotkania byłych i obecnych działaczy, trenerów, sportowców i sympatyków Klubu. Program jubileuszu został przygotowany tak, aby był czas na podsumowania i rozmowy o dotychczasowych osiągnięciach oraz planach na przyszłość. Nie zabrakło wyróżnień i odznaczeń dla wybitnie zasłużonych na rzecz rozwoju Klubu. Piękna i słoneczna pogoda przyciągnęła na stadion rzesze kibiców, mieszkańców i turystów.
W programie dwudniowych obchodów znalazły się mecze towarzyskie, rozgrywane przez drużyny juniorów i seniorów, pokazy rowerowe w wykonaniu Góral Trial LKS Czorsztyn-Ski, a główną atrakcją był mecz towarzyski pomiędzy drużynami: Wolski Lubań Maniowy a Reprezentacją Podhalańskiego Podokręgu.
Obchody jubileuszu uświetnił swoją obecnością były piłkarz, Piotr Skrobowski, grający na pozycji obrońcy reprezentant kraju i wicemistrz świata w piłce nożnej. W intencji działaczy, trenerów i zawodników odprawiona została msza święta, koncelebrowana przez ks. Krzysztofa Piechowicza i ks. Stanisława Krzysika.
Oprócz kibicowania sportowcom, była okazja do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu Kabaretu Ślebody i wysłuchania koncertów duetu gitarowego Iza i Piotrek oraz zespołów ParaNoise i Nie Tym Tonem. Do tańca przygrywał zespół Paradni z Załucznego.
Dla najmłodszych przygotowano zjeżdżalnie, dmuchańce, gry i animacje, a każdy chętny mógł sprawdzić swoje szczęście w konkursach i loteriach z nagrodami. Główną nagrodą w loterii była hulajnoga elektryczna.
Wszystkie wydarzenia odbywały się na stadionie sportowym w Maniowach, który na co dzień służy sportowcom do treningów i rozgrywania meczów. Na obchodach Jubileuszu LKS Lubań Maniowy pojawili się przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych. Podczas obchodów Jubileuszu zbierane były również datki na leczenie chorej Kamilki Gil z Nowego Targu
źródło: UG Czorsztyn
Przeczytaj także: Naprzód do Zlotu! Lubań Maniowy 1952 – Moje Pieniny