60-lecie nadania praw miejskich Szczawnicy

W 2022 roku Szczawnica obchodzi jubileusz 60 – lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji Miasto i Gmina Szczawnica wraz z Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy przygotowało 2 dni pełne rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

23.07.2022 r. – sobota z folkową nutą

16:00 – Rozpoczęcie obchodów
16:15 – Występ Kapeli WYHAJTANI
17:15 – Prelekcja kustosz Muzeum Pienińskiego – Barbary Węglarz
18:00 – Występ zespołu TRYPTYK
19:00 – Wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica
19:30 – Występ zespołu Mała Armia Janosika

24.07.2022 – niedziela w tanecznym klimacie

16:00 – Rozpoczęcie
16:30 – Zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami
19:00 – Koncert MAGDA FEMME
20:30 – Losowanie loterii fantowej
21:00 – Koncert KORDIAN
22:00 – Pokaz animacji laserowych i pirotechniki scenicznej
22:30 – Muzyka taneczna typu Sunrise Festival

Kapela WyHajTani

Kapela grająca góralsko-folkową muzykę, panowie biorą udział w różnych ciekawych projektach muzyczny w ostatnim czasie wzięli udział współpracowali przy nowym klipie KORDIANA, który wystąpi właśnie w Szczawnicy już w tą niedziele.

Zespół „Tryptyk”
Tryptyk” to grupa, która powstała z inicjatywy Mirki Zaziąbło – Hubiak, u. Zespół wykonuje muzykę ethno- folkową,  inspiracje czerpie z melodii łuku Karpat, i Bałkanów oraz tworzy własne kompozycje. Tryptyk jest laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa brała udział w Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, gdzie skrzypek zespołu otrzymał ,,Złote Gęśle,,.

Armia Janosika

Mała Armia Janosika to  zespół folklorystyczny zainspirowany kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązujący do innych kultur, potrafiący wyjść poza utarte schematy. Menagerem kapeli góralskiej Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, obecnie Mała Armia Janosika liczy 180 członków (w wieku od 3 do 70 lat). Nazywana również Największą Góralską Kapelą w Polsce zrzesza dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic, których łączy zamiłowanie do muzyki regionalnej, kultury i tradycji regionu Podhala.

Magda Femme

Polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów wokalistka zespołu Ich Troje w latach 1995–2001. W 2000 wydała debiutancki, solowy album studyjny pt. Empiryzm, który zrealizowała, będąc jeszcze wokalistką Ich Troje. W 2001 wydała drugą solową płytę pt. 5000 myśli, największymi przebojami z płyty były utwory „Rozmowa z Aniołem” i „Kłamstwo”. W 2009 nagrała i wydała czwartą solową płytę studyjną pt. Magiczne nutki. W 2014 wydała piąty album studyjny pt. Retro Love, który nagrała razem z Adasiem Drzewieckim oraz we współpracy z Toffsonem, Ive i Gooferem. W 2015 nagrała utwór „Jestem na tak” w duecie z Nowatorem, za który otrzymali nagrodę dla najlepszego duetu, przyznaną przez Radio Fama. W 2017 zwyciężyła w kategorii „kultura” w plebiscycie „kobieta roku” organizowanym przez Stowarzyszenie Women For Live. W 2019 nagrała utwór „Słabo kłamiesz”, który znalazł się w rankingu „Hity lata 2019” przygotowanym przez Kino Polska Muzyka i zajął drugie miejsce w plebiscycie „Hit roku 2019” przygotowanym przez serwis Party.pl.

W 2020 wraz z Jay Marinem, Mavoii i Zawidzkim utworzyli zespół muzyczny o nazwie Project M.

KORDIAN

piosenkarz, kompozytor oraz autor tekstów, artysta w 2013 roku stał się współzałożycielem zespołu, w którym jest wokalistą. Muzycy słynął z przebojów tj. „Dziewczyna z gór” oraz „Wina dzban”, „Ja nie jestem milionerem”, „Daj daj kochana” czy „Baciareczka”. W 2019 roku grupa wydała swoją pierwszą płytę CD pt. Kordian

źródło: UM Szczawnica

Shares