Turniej w siatkówce plażowej

Siedem zespołów rywalizowało w Turnieju w Siatkówce Plażowej o Puchar Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem. W klasyfikacji końcowej zwyciężyli „Weterani” z Rzeszowa. Z kolei najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Wacławik, także z zespołu „Weterani” z Rzeszowa.

Zawodnicy rywalizowali w sobotę 16 lipca na boisku do siatkówki plażowej na bulwarach nad brzegiem Dunajca przy piękniej słonecznej pogodzie w Krościenku nad Dunajcem. Ich rozgrywki od rana obserwowali kibice, turyści i mieszkańcy. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, więc ich zmagania były bardzo widowiskowe. W turnieju udział wzięły drużyny: „ Amatorzy” z Krościenka nad Dunajcem – Tylmanowa, „Pasiaki” Laskowa, „Leon i Krzysiek” Kraków, „DD Alko-Pasja” Krościenko nad Dunajcem, „Weterani” Rzeszów, „Stary Sącz” Stary Sącz, „Kowalik – Chełmecki” Nowy Sącz, Laskowa.

Zawodnicy grali z podziałem na grupy. Sędzią był Jacek Piotrowski. Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody i dyplomy. Wręczali je: Anna Paluch, poseł na Sejm RP, Jan Komorek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego oraz Jan Dyda, wójt gminy Krościenko nad Dunajcem. Sponsorami i fundatorami nagród byli: Pizzeria Zapiekana, Napi – spływ Dunajcem, D&D Alko Pasja, Bar u Franka, a organizatorami: gmina Krościenko nad Dunajcem oraz Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce Weterani
2 miejsce Kowalik Chełmecki
3 miejsce Pasiaki
4 miejsce Amatorzy
5 miejsce Leon Krzysiek
6 miejsce DD Alko Pasja
7 miejsce Stary Sącz

źródło: UG Krościenko nad Dunajcem

Shares