Wykupienie ubezpieczenia zapewnia ochronę przed ryzykiem finansowym związanym z różnego rodzaju zdarzeniami, takimi jak np. nieszczęśliwe wypadki, kradzieże czy negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Brak polisy sprawia, że samodzielnie musisz ponosić koszty wygenerowane przez zdarzenia losowe czy działanie osób trzecich. Jak się przed tym chronić? Poznaj 4 rodzaje ubezpieczenia, które warto wykupić.
4 rodzaje ubezpieczenia, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie
Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów ubezpieczeń osobowych, majątkowych czy komunikacyjnych. Szeroki wybór polis sprawia, że warto zastanowić się nad tym, które z nich faktycznie się opłacają. Poniżej prezentujemy ich 4 rodzaje, które pomogą Ci zaoszczędzić, zapewnią poczucie bezpieczeństwa i obejmą swoim zakresem najcenniejsze dobra.
1. Rozszerzone ubezpieczenie samochodu
Każdy właściciel samochodu w Polsce jest zobowiązany do wykupienia polisy OC. Zakres jej działania nie obejmuje jednak rekompensaty szkód powstałych w wyniku kradzieży pojazdu, uszkodzenia jego elementów w trakcie aktów wandalizmu czy oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Aby zyskać rozszerzony zakres ochrony, możesz wykupić:
- AC — autocasco stanowi formę zabezpieczenia pojazdu przed uszkodzeniami powstającymi w wyniku kolizji lub innych zdarzeń losowych;
- assistance — zapewnia pomoc techniczną, medyczną, prawną i informacyjną na wypadek awarii lub wypadku samochodowego;
- ubezpieczenie szyb — chroni elementy pojazdu przed uszkodzeniami;
- pakiety ubezpieczeń — z reguły są bardziej opłacalną opcją niż wykupienie każdej z polis osobno.
Dzięki rozszerzonemu pakietowi ubezpieczenia nie będziesz musiał obawiać się o koszty związane z uszkodzeniem pojazdu w podróży, ale też w wyniku zdarzeń losowych czy działania osób trzecich. Zyskasz poczucie bezpieczeństwa, a w razie kłopotów — rekompensatę szkód.
2. Ubezpieczenie mieszkania lub domu
Często wyjeżdżasz do pracy, na wakacje lub Twój dom jest położony z dala od sąsiadów? Ciągle obawiasz się o to, co zostaniesz po powrocie do mieszkania? Zainwestuj w monitoring i rolety włamaniowe, ale przede wszystkim w polisę ubezpieczeniową.
Dzięki temu, nawet jeśli dojdzie do strat, zyskasz stosowną rekompensatę. Ubezpieczenie nieruchomości może obejmować jej stałe elementy, szklane wyposażenie, sprzęt AGD i RTV oraz wiele innych. Zakres działania polisy dobierzesz do swoich potrzeb, aby chronić się przed zdarzeniami losowymi i szkodliwym działaniem osób trzecich na Twoją własność.
Dlaczego warto ubezpieczyć nieruchomość?
Zaletami ubezpieczenia nieruchomości są:
- rekompensata szkód dla właściciela, które są spowodowane działaniem osób trzecich;
- możliwość dopasowania zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia do własnych potrzeb;
- zwiększenie poczucia bezpieczeństwa;
- ochrona własności przed skutkami zdarzeń losowych, takich jak np. pożar czy powódź;
- oszczędność (koszt ubezpieczenia to kwota od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w skali miesiąca, a koszt np. naprawy dachu może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych).
Polisa na mieszkanie lub dom stanowi formę zabezpieczenia na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa podczas sytuacji, na które nie masz wpływu.
Jak wybrać dobre ubezpieczenie nieruchomości?
Aby wybrać dobre ubezpieczenie nieruchomości, warto sprawdzić na stronie https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-majatkowe-czym-jest-i-kogo-dotyczy, czym są ubezpieczenia majątkowe i kogo dotyczą. Dzięki temu dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas zakupu polisy, co możesz objąć ochroną, a także poznasz kwotę odszkodowania, jaką można uzyskać od ubezpieczyciela.
Ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?
Koszty ubezpieczenia domu czy mieszkania są uzależnione od wielu czynników, w tym m.in. oferowanego zakresu ochrony, powierzchni nieruchomości czy roku jej budowy.
Sprawdź cenę ubezpieczenia domu lub innej nieruchomości na rankomat.pl i dobierz konkretną ofertę do swoich potrzeb. Już za niespełna 100 złotych w skali miesiąca możesz zyskać ochronę przed działaniem osób trzecich na Twoją szkodę czy zdarzeniami losowymi.
3. Ubezpieczenie turystyczne
Wybierasz się na wakacje? Kup ubezpieczenie turystyczne. To szczególnie ważne, jeśli wyjeżdżasz poza granice Polski. Wówczas jedynie w części krajów będziesz mógł liczyć na darmową pomoc medyczną w ramach porozumień międzynarodowych (np. karty EKUZ).
Jeśli w miejscu, do którego wyjeżdżasz, nie obowiązują tego rodzaju umowy, będziesz mógł skorzystać jedynie z prywatnego ubezpieczenia, które pokryje koszty leczenia. Jeżeli w danym kraju Polacy mogą skorzystać z darmowej opieki zdrowotnej, również warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.
Dzięki niemu będziesz mógł liczyć na wyższy standard opieki medycznej, skrócisz czas oczekiwania na pomoc. Unikniesz dodatkowych opłat, które Polacy i tak muszą uiścić w niektórych destynacjach mimo teoretycznie darmowej opieki.
4. Ubezpieczenie NNW — od następstw nieszczęśliwych wypadków
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to polisa osobowa, która zapewnia rekompensatę szkód m.in. w związku z wystąpieniem skutków różnego rodzaju chorób, kalectwa czy trwałego uszkodzenia ciała.
Polisa może zapewniać podstawowy lub rozszerzony zakres ochrony w zależności od tego, na jaki wariant się zdecydujesz. Możesz wykupić ubezpieczenie NNW dla siebie, swoich bliskich oraz dzieci.
Ubezpieczenia zwiększają poczucie bezpieczeństwa, ponieważ na wypadek niespodziewanych zdarzeń zapewniają możliwość skorzystania z pomocy finansowej. Dobierając polisę do swoich potrzeb, minimalizujesz stres i zabezpieczasz siebie oraz swoich bliskich przed skutkami negatywnych wydarzeń.
Zastanawiasz się, jaką polisę ubezpieczeniową wybrać? Przeanalizuj swoje potrzeby, zagrożenia, a także możliwości finansowe. Jeśli zdecydujesz się na kilka opcji jednocześnie, rozważ zakup pakietów, które często wypadają korzystnie na tle pojedynczych opcji.
materiał partnera