Previous
Next

Zbiórka na rzecz Ukrainy w Gminie Czorsztyn

Od 1-6 marca będzię trwała w Gminie Czorsztyn zbiórka najpotrzebniejszych produktów i środków dla mieszkańców Ukrainy broniących się przed rosyjską inwazją.Zebrane podczas zbiórki produkty i środki zostaną przekazane do Powiatowego Magazynu Pomocy w Nowym Targu ul. Szpitalna 14 – garaże Powiatowego Zarządu Dróg.

Produkty mają być gromadzone wyłącznie zgodnie z listą przedstawioną przez Wojewodę Małopolskiego.
„Prosimy, aby były to towary nowe lub w bardzo dobrym stanie (o ile to możliwe – zapakowane), natomiast żywność i leki powinny być oryginalnie zapakowane i nienaruszone, o długich terminach przydatności do spożycia. Nie gromadzimy broni, elementów umundurowania, sprzętu wojskowego czy produktów których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia, inne produkty nie stanowiące pomocy humanitarnej” – apeluja władze Gminy Czorsztyn.

Władze gminy zwróciły się także z prośbą do wszystkich osób, które oferują miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy na terenie swoich nieruchomości, aby zgłaszali ten fakt do Urzędu Gminy Czorsztyn. W urzędzie prowadzona jest lista wszystkich miejsc noclegowych, jakie będą dostępne na terenie całej Gminy Czorsztyn. Takie informacje można zgłaszać pod nr telefonu: (18) 2750070, 2750071. Koordynatorem zbiórki na terenie gminy jest Bartłomiej Czechowski – tel. kontaktowy 572-188-517

Shares
Previous
Next