W Ochotnicy Górnej lokalna społeczność spotkała się z uchodźcami z Ukrainy

22 marca w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej odbyło się kolejne spotkanie lokalnej społeczności z uchodźcami z Ukrainy. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu obywateli Ukrainy którzy pomoc i schronienie znaleźli w tej gminie.

Mieszkańcy i władze gminy od blisko miesiąca intensywnie działają pomagając zarówno uchodźcom z Ukrainy, którzy przybywają do gminy Ochotnica Dolna jak i wspierają poszkodowanych we Lwowie i w Krakowie, do których w ubiegłym tygodniu trafiła pomoc od mieszkańców gminy.

W Ochotnicy z inicjatywy radnych i mieszkańców miejscowości powstało specjalne miejsce które będzie wsparciem dla uchodźców. We wspomnianym punkcie znajdować się będą ubrania, środki czystości oraz wszystkie niezbędne produkty zgłaszane przez poszkodowanych mieszkańców Ukrainy. Z magazynu, którym w najbliższych dniach zostanie otwarty w Ochotnicy Dolnej a uzupełniany będzie przez darczyńców oprócz uchodźców będą mogli również korzystać potrzebujący mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna.

Obecnie w Gminie Ochotnica Dolna przebywa około 200 matek i dzieci z bombardowanego Chersonia, Donbasu, Charkowa, Kijowa, Czernihowa i Odessy. Przybyli Ukraińcy wielokrotnie w czasie spotkania dziękowali Polakom i mieszkańcom Gminy Ochotnica Dolna za okazywaną pomoc w tej tragicznej dla nich sytuacji.

Fot. UG Ochotnica Dolna

Shares