VIII Memoriał na Skałce w Ochotnicy Górnej

Mieszkańcy, goście i turyści na Skałce w sobotę 29 stycznia wspominali świętego Jana Pawła II w 67. rocznicę jego pobytu z młodzieżą na Skałce w Ochotnicy Górnej. Dopisali uczestnicy, dopisała pogoda. Ci, którzy ten dzień postanowili spędzić w Wojtyłowej Gazdówce będą go na pewno długo pamiętać.

–Myślę, że dziś spoziera na nas święty Jan Paweł II i się cieszy, że my są tu teraz razem jesteśmy jako ta wielka rodzina. Chcemy Bogu ofiarować dar modlitwy, dar góralskiego śpiewu i dar naszych serc – mówił podczas uroczystej mszy świętej ks. dr Stanisław Kowalik proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej.

Zanim w Wojtyłowej Gazdówce zabrzmiała zagrana przez kapelę góralską „Barka” ulubiona pieśń Jana Pawła II, podziękowania organizatorom i licznie przybyłym uczestnikom złożył Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna, życząc jednocześnie wszystkim pomyślnego roku i kolejnego spotkania w tym miejscu bez obostrzeń i pandemii. Z przemową wystąpił także Piotr Król – prezes Związku Podhalan w Ochotnicy Górnej.

Sobotnią uroczystość w Wojtyłowej Gazdówce poprzedził VIII Memoriał w Sportach Zimowych na Skałce. Około godziny 10 wystartowali dzielni skiturowcy, po nich odważni narciarze a na koniec najmłodsza ekipa chętnych w zjeździe na workach. Po sportowej rywalizacji nagrody zawodnikom wręczali Tadeusz Królczyk, Piotr Król i Aneta Wolańska Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej.

Na koniec spotkania wszyscy zostali zaproszeni na regionalny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej, Stowarzyszenie Odkrywamy Gorce i mieszkańcy. Jak co roku zapłonęła także góralska watra. Pożegnał uczestników i zaprosił na następny rok Andrzej Foks kustosz Wojtyłowej Gazdówki.

Wyniki:
Skitury
I m. Piotr Wójciak
II m. Krzysztof Dłubacz
III m. Damian Kołaciak


Slalom
I m. Paweł Dłubacz
II m. Sebastian Chlipała
III m. Tomasz Dłubacz


Zjazd na workach
I m. Karol Foks
II m. Marcel Kochanowski
III m. Łukasz Kulig

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał GOPR i OSP z Ochotnicy Górnej. Organizatorów wsparł także GKM Ochotnica.

źródło: Gmina Ochotnica Dolna

Shares