Previous
Next

Uroczyste otwarcie posterunku policji w Krościenku nad Dunajcem

Dzisiaj, 19.12.23r. odbyła się uroczystość z okazji otwarcia nowego Posterunku Policji w Krościenku nad Dunajcem, w powiecie nowotarskim. Siedziba nowego posterunku mieści się przy Alei Wędkarzy 1a.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12, złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie przez dowódcę uroczystości Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu kom. Mariusza Wójcika. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu  inspektor Grzegorz Wyskiel przywitał przybyłych gości i wyraził wdzięczność wszystkim zaangażowanym w powstanie nowej siedziby Policji.

– Oddajemy dzisiaj policjantom nowoczesny budynek na miarę XXI wieku. Ten budynek wyposażony w nowoczesny sprzęt będzie służył nie tylko policjantom, ale także lokalnej społeczności i turystom.  Równocześnie podziękował za możliwość pracy w budynku na miarę XXI wieku, wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt.

Działki o powierzchni o powierzchni 234 m2 wraz z budynkiem do rozbiórki zostały przekazane w formie darowizny przez Urząd Gminy w Krościenku nad Dunajcem. Nowy posterunek podlega pod Komisariat Policji w Szczawnicy. Siedziba jednostki mieści się w Krościenku nad Dunajcem przy Alei Wędkarzy 1a. W posterunku służbę będzie pełnić ośmiu funkcjonariuszy. Rejon działania posterunku obejmuje bardzo atrakcyjny turystycznie obszar Krościenka nad Dunajcem oraz miejscowości Grywałd, Hałuszowa, Krośnica i Tylka. Na stanowisko kierownika jednostki został mianowany asp. sztab. Krzysztof Dolański dotychczasowy kierownik Ogniwa do spraw Prewencji w Komisariacie Policji w Szczawnicy , który służbę w Policji rozpoczął w 1999 roku.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares
Previous
Next