Uczniowie z Łapsz Niżnych w gronie wyróżnionych w konkursie „Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległej”

Uczniowie szkoły Podstawowej z Łapsz Niżnych: Emilia Stańczak, Karolina Stanek i Michał Kudelski zdobyli wyróżnienie IV edycji konkursu edukacyjnego „Niezwyciężone. Bohaterki Niepodległe. Wręcznie nagród w którym uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunem merytorycznym Elżbietą Łukuś odbyło się 21 września w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez IPN, którego celem było upamiętnienie jednej z Bohaterek odznaczonej Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Wybrana do konkursu została mieszkanka Łapsz Niżnych – Maria Wiśmierska, która została odznaczona Medalem Niepodległości przez prezydenta II RP Ignacego Mościckiego.

„Przed szkolnym zespołem stanęło szereg zadań. Trzeba było zebrać rozproszone informacje, materiały o działalności i zaangażowaniu na rzecz polskości Spisza wybranej Bohaterki. Kolejnym krokiem było powstanie scenariusza do filmu o Marii Wiśmierskiej, następnie odbyło się nagranie i montaż filmu” – mówi Elżbieta Łukuś.

Poniżej  link do przygotowanego przez uczniów i nauczycieli z Łapsz Niżnych  filmu i tekstu na temat życia Marii Wiśmierskiej

Link do filmu
https://www.youtube.com/watch?v=SuOYNQeFiIc

Link do tekstu
https://splapszenizne.pl/n,konkurs-niezwyciezone...

Shares