Previous
Next

Sześcioraczki z Tylmanowej skończyły cztery lata !

Dziś, 20 maja swoje czwarte urodziny świętują – Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela – pierwsze w Polsce sześcioraczki. Najsłynniejsze i jedyne w Polsce sześcioraczki pochodzą z Tylmanowej w Gminie Ochotnica Dolna.

„Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mamy w swojej lokalnej społeczności tak uroczą gromadkę. Kochanym czterolatkom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, dużo radości, uśmiechu a przede wszystkim zdrowia” – piszą na FB Gminy Ochotnica Dolna władze składając życzenia sześcioraczkom.

Sześcioraczki z Tylmanowej urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie 20 maja 2019 roku o godzinie 10.08, w 29. tygodniu ciąży, prawie jedenaście tygodni przed czasem. Poród odbył się przez cesarskie cięcie, a noworodki ważyły od 890 gramów do blisko 1300 gramów.  Dzieci do domu wypisywane były stopniowo po pierwsze w związku z koniecznością wykonania różnych badań, a po drugie, aby młodzi rodzice mogli przyzwyczaić się do tej wyjątkowej i bardzo rzadkiej sytuacji posiadania jednocześnie szóstki noworodków.

Shares
Previous
Next