Szczawnica z pomocą dla Chmielnika na Ukrainie

W związku z agresją Rosji na Ukrainę władze Szczawnicy we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szczawnicy organizują akcję pn.: „Pomoc dla Chmielnika”. Chmielnik w obwodzie winnickim to od 2008 roku miasto partnerskie Szczawnicy.

W związku z sytuacją na Ukrainie i trwającą tam wojną burmistrz Szczawnicy skierował pismo do władz Chmielnika z zapytaniem jak można pomóc mieszkańcom Chmielnika i zadeklarował pomoc. W odpowiedzi władze Szczawnicy otrzymały wykaz rzeczy, które są dla mieszkańców Chmielnika niezbędne. W związku z tym została uruchomiona zbiórka środków, która będzie trwała do 10 marca 2022 r. (leki, zestawy apteczne).

„Miasto i Gmina Szczawnica zakupi apteczki medyczne z wyposażeniem, podstawowe lekarstwa oraz zapewni transport zakupionych materiałów do potrzebujących z Chmielnika. Jesteśmy w stałym telefonicznym kontakcie z Z-cą Burmistrza miasta Chmielnik, który zapewnia że będzie możliwość przekazania niezbędnej pomocy na granicy Polsko – Ukraińskiej. Środki można przekazywać na konto Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy: PKO BP 94 1020 3466 0000 9702 0024 2560” – informują na swojej stronie władze Szczawnicy.

Shares