Previous
Next

Szczawnica. Dwa razy okradli ten sam kościół

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zatrzymali dwóch 20-letnich mieszkańców Krościenka nad Dunajcem za włamania do kościoła i kradzież skarbony z pieniędzmi. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pobawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec jednego zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju, a wobec drugiego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

    W poniedziałek tj. 17 kwietnia br., w nocy doszło do włamania do kościoła na terenie Krościenka nad Dunajcem. Sprawcy wyważyli drzwi, weszli do środka i ukradli skarbonę z pieniędzmi (około 1000 złotych). Następnej nocy, złodzieje ponownie wrócili. Tym razem wybili szybę w oknie, weszli do środka, gdzie podważyli drzwiczki innej skarbonki i ukradli około 100 złotych.

    Suma strat poniesiona przez parafię to blisko 3 000 złotych. Sprawa włamań została zgłoszona w Komisariacie Policji w Szczawnicy. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali oględziny, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Analizując zebrany materiał dowodowy, funkcjonariusze szybko wytypowali sprawców włamania. Dwóch dwudziestolatków z Krościenka nad Dunajcem zostało zatrzymanych już po kilku godzinach od zgłoszenia. Jeden w miejscu zamieszkania, a drugi na terenie Nowego Targu. Odzyskano także część skradzionych pieniędzy oraz skarbonę, którą sprawcy porzucili w lesie. Okazało się także, że to 20-latkowie kilka dni wcześniej wybili szybę w oknie, w tym samym kościele. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co grozi im kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju, a wobec drugiego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.
    Źródło: Policja.pl

    Shares