Previous
Next

„Strefa Rekreacji – Szczawnica” powstanie pod „Palenicą”

Urząd Miasta i Gminy Szczawnica przygotował umowę dzierżawy części placu przy dolnej stacji „Palenica” na powstanie „Strefy Rekreacji -Szczawnica”. Wersja letnia strefy ma zostać uruchomiona do czerwca 2024 roku, natomiast zimowa do grudnia 2024.

Dzięki upoważnieniu Rady nieruchomość zostanie przekazana w trybie bezprzetargowym na okres 7 lat za dotychczasowy czynsz dzierżawny (waloryzowany co roku) a „Strefa Rekreacji -Szczawnica” powinna zostać uruchomiona na czerwiec 2024 (wersja letnia), oraz na grudzień 2024 (wersja zimowa)

Umowa przewiduje powstanie obiektów tymczasowych na okres dzierżawy (że względu na toczące się postępowania związane z roszczeniami spadkobierców hr. Adama Stadnickiego, sprawę zasiedzenia terenu z wniosku Miasta i Gminy Szczawnica), przy czym jeżeli „Strefa Rekreacji- Szczawnica” spełni pokładane nadzieje na zagospodarowanie tego terenu to istnieje możliwość (za zgodą Rady Miasta) na kontynuowanie współpracy.

Umowa przewiduje powstanie – „Strefy Rozrywki”, czyli obiektu związanego z wewnętrznym placem zabaw (kulkowy), urządzeniami do rekreacji dla dzieci i dorosłych, „Stefy Gastronomii”, czyli obiekt Apres Ski, bar z zapleczem, parkiet i wewnętrzna dyskoteka, zewnętrzny „Sensoryczny Plac Zabaw” a w okresie zimowym na jego miejscu „Lodowa Kraina Czarów”. Dodatkowo – miejsca parkingowe, współpraca przy organizacji dużych wydarzeń kulturalnych oraz wspólna kampania promocyjna.

Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku (obecna umowa do końca bieżącego roku) a powstanie „Strefy Rekreacji-Szczawnica” pozwoli na powstanie unikatowego miejsca spędzania wolnego czasu dla szerokiej grupy odbiorców, oraz znaczną poprawę wizerunku miejsca i wzrost jego atrakcyjności.

źródło: FB Grzegorz Niezgoda/UMIG Szczawnica

Shares