Previous
Next

Sprawca kradzieży kabli z zarzutami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali sprawcę kradzieży i uszkodzenia miedzianych kabli teletechnicznych oraz światłowodowych. 40-latek usłyszał zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Na przełomie kwietnia i maja na terenie Nowego Targu doszło do kilku kradzieży i uszkodzenia kabli teletechnicznych oraz światłowodowych. Sprawca działał w nocy, gdzie po otwarciu studzienek kradł i uszkadzał miedziane kable teletechniczne i światłowodowe powodując tym zakłócenie działania sieci. W sprawie kradzieży i uszkodzenia mienia o wartości ponad 40 tysięcy złotych w nowotarskiej komendzie zostało wszczęte dochodzenie. Podczas prowadzonych czynności procesowych i skutecznych działań operacyjnych policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, po kilku dniach ustalono i zatrzymano sprawcę

. Okazało się, że nielegalnym procederem zajmował się 40-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ, który został zatrzymany pod koniec maja w miejscu zamieszkania. 40-latek ukradł miedziane kable o wartości 14 tysięcy złotych, a odzyskaną miedź sprzedawał na złomie.  Dodatkowo uszkodził kable o wartości blisko 24 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Posiadał nawet wiedzę potrzebną do kradzieży takiego rodzaju kabli, gdyż w przeszłości pracował w firmie świadczącej usługi przy montowaniu tego typu łączy. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z art. 278 kk oraz uszkodzenia mienia z art. 288 kk, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

Shares